poniedziałek, 11 maja 2009

Powitanie

We wpisie tym, inaugurującym bloga Recruit-IT, chcielibyśmy serdecznie wszystkich przywitać, przedstawić się i napisać o powodach powstania tego bloga oraz o planach co do jego zawartości i rozwoju.

Jesteśmy konsultantami rekrutacji IT, w firmie Kelly Sevices, w jej dziale rekrutacji IT, czyli Kelly IT Resources.

Powody/cele powstania bloga:

1) Uważamy, że przydatnym będzie przybliżenie kandydatom w sektorach IT i nie-IT tego, jak wygląda branża doradztwa personalnego, jak "od kuchni" wygląda proces rekrutacyjny prowadzony przez firmę doradczą, jakie korzyści i niebezpieczeństwa może nieść ze sobą ta forma aplikowania na stanowiska i zdobywania pracy
2) Promowanie dobrych praktyk w doradztwie personalnym. Jako długoletnim pracownikom w branży rekrutacyjnej, zależy nam na pozytywnym wizerunku tej branży, wizerunku często nadszarpywanego przez firmy i head-hunterów, których chęć zysku (ew. utrzymania się na rynku) jest odwrotnie proporcjonalna do utrzymywanych standardów pracy z klientami i kandydatami.
3) Doradztwo zawodowe. Miło nam będzie dzielić się wiedzą na temat wszelkich aspektów zarządzania karierą - tak, by nasi czytelnicy względnie sprawnie poruszali się na rynku pracy.
4) Informowanie o wszelkich wydarzeniach i trendach, mogących być interesującymi z zawodowego punktu widzenia dla ludzi z branży IT&Telecom, choć pewnie nie tylko dla nich.
5) Brak podobnego bloga w Polsce. (A nawet jeśli jest, na pewno nie będzie tak dobry, jak nasz).
6) Promocja naszej firmy - Kelly Services, a zwłaszcza jej część Kelly IT Resources - jako jednego z czołowych dostawców usług rekrutacyjnych na świecie.

Do zobaczenia w następnym wpisie.

___

1 komentarz:

  1. Poprawka - punkt 4 - to co w nawiasie powinno być bez kropki go poprzedzającej i z malej litery, bo nawias ten kończy zdanie.

    OdpowiedzUsuń