czwartek, 15 grudnia 2011

Wyjazd integracyjny kontrolowany

Współczesne organizacje wkładają niemały wysiłek w to, by ich pracownicy mieli okazję poznawać się od strony nie tylko zawodowej, by pracujący codziennie ze sobą ludzie bardziej zbliżyli się do siebie, co przyczyniłoby się do lepszej atmosfery w zespole i być może bardziej efektywnej jego pracy. Jednym słowem, we współczesnych firmach sporo wysiłku wkłada się w integrację pracowników. Charakter i częstość imprez czy szerzej eventów integracyjnych zależy od polityki korporacyjnej i sytuacji finansowej firmy. Organizacje zasobne i kładące duży nacisk na integrowanie pracowników organizują takie wydarzenia częściej. Korporacyjne imprezy czy wyjazdy integracyjne stały się stałym elementem polskiej kultury pracowniczej. Tematem zainteresowała się kinematografia. Wystarczy przypomnieć niedawno goszczący w naszych kinach film "Wyjazd integracyjny".

Jak mają się imprezy integracyjne do rekrutacji i szerzej zarządzania karierą? Tak, że najogólniej mówiąc trzeba na takich imprezach uważać, by nie było później podczas rekrutacji zbyt ciężko i by w zarządzaniu karierą nie narobić sobie problemów. Trzeba pamiętać, że impreza firmowa to wciąż wydarzenie o charakterze zawodowym, jakkolwiek świetna byłaby na niej zabawa i jakkolwiek luźna atmosfera. Czasami zdarzyć się może tak, że to, co zrobimy i powiemy na takiej imprezie będzie mieć niepożądane dla nas z zawodowego punktu widzenia konsekwencje. Czasami nawet negatywne konsekwencje zawodowe może przynieść to, co zrobią na takiej imprezie inni - coś, z czym pozornie nie mamy nic wspólnego. Słyszałem kiedyś o kandydacie, którego podwładni (on i ona) na wyjeździe integracyjnym zbytnio... zbliżyli się do siebie, zintegrowali się za bardzo. Ich przełożony miał z tego powodu problemy i ostatecznie musiał rozstać się z firmą. Zalecane jest więc na eventach integracyjnych bawić się dobrze, ale w granicach rozsądku, by firmowa integracja nie stała się powodem... dezintegracji kariery.

_______

6 komentarzy:

 1. Jeśli integracja odbywa się z sposób kontrolowany, to zawsze jest przyjemniej i milej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyjazdy integracyjne zwiększają nie tylko motywacja pracowników ale równiez spójność zespołu, podnoszą jego morale i poprawiają humor pracowników, a przy tym tworzą sytuacje, ktore po powrocie do pracy mogą być buforami dobrego samopoczucia pracownikow.
  To po to tworzone są wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne oraz szkolenia zawierające elementy rozrywkowe.
  Aby ułatwic ich organizację powstał serwis Eventool.pl, ktory łaczy event managerów i kadrowych z całej Polski z dostawcami uslug, takich jak lokalizacja, gastronomia czy obsługa imprez.
  Eventool.pl - Projekt współfinsowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
  Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość

  OdpowiedzUsuń
 3. Its likе yοu read mу minԁ!
  Үou appeaг to know a lot about thіѕ,
  like you wгotе thе bοok
  in it or something. I thіnκ that you could dο wіth a few pics to drіѵe the message home а little bit, but
  othеr than thаt, this is wonderful blog. А great read.

  I will certainly be bacκ.

  my blog pоst - imprezy integracyjne

  OdpowiedzUsuń
 4. Byliśmy tutaj - http://www.zielonapolana.com.pl/oferta_dla_firm.php Integracja w takim miejscu to super sprawa. basen, sauna, jedzenie, impreza i trochę nudnej nauki. Byłem organizatorem i uważam, że sama impreza spełniła swoją rolę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja uwielbiam takie wyjazdy, najlepsze w najlepszym gronie współpracowników.

  OdpowiedzUsuń
 6. Organizuję wyjazdy integracyjne prawie 10 lat, w tym czasie branża MICE przeszła kolosalną zmianę, a dzisiejszy wyjazd integracyjny, ma niewiele wspólnego ze słynnym, kinowym przebojem. Coraz więcej, świadomych managerów, korzysta z wyjazdów integracyjnych w lepszego zrozumienia relacji w grupach, wewnętrznej integracji czy też rozwiązaniu konkretnych problemów.
  Pozdrawiam wszystkich eventowców i naszych Klientów! www.projektefektywny.pl

  OdpowiedzUsuń